Spring til indhold

NemHandel referenceklient udgår

Som vi tidligere har omtalt, overgår NemHandel den 31. oktober til eDelivery, som metode for udveksling af OIOUBL-dokumenter. Det betyder, at den eksisterende RASP Referenceimplementering erstattes af en ny eDelivery Referenceimplementering.

Benytter I referenceklienten til afsendelse af OIOUBL-fakturaer og -kreditnotater i dag, ophører denne mulighed fra november 2023. Vi har en god, hurtig og simpel løsning, så I ubesværet kan fortsætte med at sende OIOUBL-fakturaer og -kreditnotater.

De af vores kunder, der anvender referenceklienten, vil skulle erhverve et afsendersystem. Er det tilfældet for jer, så kan vi nemt opsætte et afsendersystem til jer, hvor vi håndterer hele processen.

Benytter I derimod ikke NemHandel Rreferenceklienten, er der intet I skal forholde jer til. Det gælder både vores eksisterende kunder og andre virksomheder.

Skal vi opsætte et afsendersystem til jer, er I velkommen til at kontakte os på +45 9696 1070 eller salg@mysupply.dk

Seneste nyt

man 01. juni 2026 | Om mySupply

Fire førende e-faktureringsselskaber i Norden fusionerer for at skabe Europas nye powerhouse

KØBENHAVN/NØRRESUNDBY – 1. juni 2026 – Inexchange, Maventa, mySupply og efacto offentliggør i dag, at

Landeprofiler
ons 29. april 2026 | Landeprofiler

E-fakturering i Norge

Har din virksomhed aktiviteter i Norge? Bliv compliant med de eksisterende og kommende e-faktureringskrav. Norge

Om mySupply
ons 22. april 2026 | Om mySupply

4 essentielle kriterier: Sådan vælger du din Plateforme Agréée

Nedtællingen til den franske e-faktura-reform er begyndt. Fra september 2026 bliver B2B e-fakturering og e-reporting

Om mySupply
ons 08. april 2026 | Om mySupply

mySupply er nu officielt godkendt som fransk PA-serviceudbyder

Vi er stolte over at kunne annoncere, at mySupply nu officielt har opnået status som

Kontakt

Udfyld formularen nedenfor, så vender vi tilbage til dig så hurtigt som muligt.